Podnikatelům se nejednou nevede ani zdaleka tak dobře, jak by si to tito přáli a jak si veřejnost myslí, že se podnikatelům daří. Jistě, tito si mohou lebedit, jak si mohou v práci dělat, co se jim jenom zlíbí, protože jsou výhradně sami svými pány, jenže ona ta svoboda není zrovna něčím potěšujícím, pokud ji provází finanční tíseň nebo dokonce přímo bída.
A není rozhodně vzácným úkazem, že se někteří z podnikajících lidí potýkají s ekonomickými problémy. V jejich byznysu je spousta toho, co se může zkomplikovat, a jakmile se přestane dařit, objeví se i nedostatek finančních prostředků. A pak sice chce takový podnikatel z něčeho žít, jenže nemá z čeho, pak si podnik žádá investice, jenže není co investovat. A to je hodně nepříjemná situace, na niž se musí adekvátním způsobem reagovat.
A jaká reakce je ta pravá? Velice často je řešením už jenom vzetí si podnikatelské půjčky. Tak se dá přijít k penězům, které jsou potřeba k udržování firmy v chodu, tak se dá zajistit financování aspoň toho, co tu nesnese odkladu.
Jenže jak takovou půjčku získat? To je otázka. Zažádat si o ni totiž sice lze, a to v mnoha finančních ústavech, jenže úspěch takové žádosti není často jistý. Stačí, aby měl žadatel třeba moc nízké příjmy, stačí záznam v registrech dlužníků či exekuce, a rázem může zájemce na nějakou bankovní půjčku zapomenout. Není bonitní, a tudíž má smůlu.
A co pomůže pak? Někdy už jedině americká hypotéka bez registru. Ta se totiž dá získat i tehdy, když má zájemce o ni hodně daleko k ideálu. U nebankovní hypotéky totiž není rozhodující ani výše žadatelových příjmů, ani registry bez záznamů a další podobné záležitosti. Tady je rozhodující, dokáže-li se zájemce o půjčení si zaručit za splácení zástavou odpovídající nemovitosti.
A kdo má nemovitý majetek a zaručí se jím? Ten tu bez problémů uspěje.